Prejsť na obsah

LIEČIVÉ VANKÚŠE

Vankúšiky si môžete zakúpiť v obchode na stránke

www.prirodnelieky.sk

ANJELIK -ochranný vankúšik pre citlivé a jemné duše. Pomáha pri tráviacich problémoch
rozmer 40x30cm

DEN A NOC - pre najmenších
rozmer 33x20cm

HARMONIZAČNÉ SRDIEČKO - veselo zvládam každodenné povinnosti
rozmer 40x30cm

NA PODPORU - trávenia, rovnováhu vo vzťahu, prirodzenú autoritu arespekt
rozmer
38x38

OCHRANNÝ ANJELIK - pre najmenších
rozmer 33x20cm

OCHRANNÝ ANJELIK 2 - pre najmenších  
rozmer 33x22cm

PARTNERSKÝ VANKÚŠIK - podporuje rodičovstvo, zľadenie sa v domácnosti a pri výchove detí
rozmer 40x30cm

SLIMÁČIK NA LÚKE PRE NAJMENŠÍCH - podporuje imutu a vitalitu
rozmer 33x22cm

SLIMÁK PRE NAJMENŠÍCH - pre hyperaktívne deti ale aj naopak,  pre také, ktoré potrebujú nakopnúť
rozmer 33x22cm

SLNKO, MORE, VLNOBITIE - posilňuje imunitu
rozmer 40x30

SRDIEČKO - lieči smútok a chronickú nádchu
rozmer 30x40cm

ZÁPAD SLNKA NA MORI - posilňuje imunitu, lieči časté prechladnutia a rôzne ochorenia
rozmer 40x30

ČERVENÁ SLNEČNICA - sebaistota, pozitívne sebahodnotenie, vyjadrenie, tvorivá činnosť. Lieči problémy so zápchou
rozmer 40x30cm

DEN A NOC - pre tých, ktorým sa rýchlo menia nálady. Lieči syndróm z extrému do extrému, ukľudňuje a zároveň stimuluje k tvorivosti.
rozmer 40x30cmm

FAREBNÝ ŠTVOREC -dáva do rovnováhy mužský a ženský princíp. Zmierňuje bolesti v krížovej oblasti. Vhodný na relax a liečenie tela.
rozmer 33x22cm

KORYTNAČKA PRE NAJMENŠÍCH - chráni dieťa pred vonkajšími vplyvmi - počasie, nálady rodičov a sú rodencov. Podporuje imunitu.
rozmer 40x30cm

SLNEČNICA - sebadôvera a tvorenie. Rozpúšťa hnev na seba, dodáva sebadôveru. Lieči a privádza k činu.
rozmer 40x30cm

SLNIEČKO CHOBOTNICA - podporuje sústredenie a koncentráciu pre tých, ktorí dlho nevydržia pri jednej činnosti a pre hyperaktivnych.
rozmer 40x30cm

ŠPIRÁLA - bolesti v krku a hlavy. Sebavyjadrenie - rozpúšťa strach povedat si svoj názor, strach čo o mne hovoria.
rozmer 40x30cm

ŠPIRÁLA SLNKO - lieči tráviace ťažkosti. Rozpúšťa potlačenú agresivitu a hnev. Vankúšík vhodný pre tých, ktorí sa cítia sami.
rozmer 40x30cm

ŠPIRÁLA MODRO-ČERVENÁ - Bolesti hlavy.
rozmer

SRDIEČKO NA LÚKE - na pozitivitu. Pomáha nenechať sa vyviesť z miery, rozpúšťa výbušnosť a stabilizuje.
rozmer 40x30cm

VÝCHOD SLNKA - začatie niečoho nového. Radosť z každého dň. Pustenie sa do nového projektu. Zbavuje stresu a napätia.
rozmer 40x30cm

Vankúšik, ktorý ťa lieči. Tvoríme ho s láskou a želaním, aby Vám vankúše prinášali radosť, pohodu aj zdravie

Liečivé vankúše, ktoré sú vytvorené našimi rukami, sú nielen účelné a prospešné zdraviu. Sú pekné, vyrobené z prírodného materiálu a navyše zhotovené s láskou či potešením a so želaním, aby svojim užívateľom priniesli veľa radosti, pohody a zlepšenie zdravia.

Každý vankúšik je osobitným originálom

a je maľovaný ručne a precízne odskúšaným postupom. Pri maľovaní vznikajú neopakovateľné farebné kombinácie - jedinečné vzory a obrázky, ktoré prispievajú k harmonickému doplneniu Vášho domova, ale aj Vašej nálady. A človek v dobrom naladení dokáže kráčať priamo k svojim túžbam a snom, nech sú akékoľvek. Šité aj maľované na mieru

Každý vankúš má svoju históriu

aj svoj pôvod, ako vznikol. Presne tak, ako človek má svoju minulosť, ktorá sa odráža v prítomnosti. Proces výroby jedného vankúša je ako nazretie do minulosti človeka, ktorý sa neskôr stane majiteľom vankúšika. Do maľby je vložená energia, ktorá majiteľovi vankúša pomôže liečiť to, čo ho ťaží a trápi. A pritom je úplne jedno, či má zdravotné, vzťahové alebo emočné problémy.

Každý vankúš má svoj príbeh, ktorý pasuje k majiteľovi

Napríklad, pri maľbe jedného vankúša som sa v jednom bode zasekla a nevedela som, čo s ním. Nemohla som ho dokončiť. Tak som ho nechala taký „rozrobený“ a čakala, že keď ma raz kopne múza, tak ho dotvorím. A potom prišla jedna pani, a vybrala si práve ten. Napadlo ma opýtať sa jej, či pracuje na nejakom projekte, ktorý sa už dlho ťahá. Povedala mi, že áno, že potrebuje niečo vymyslieť a dotiahnuť to konca. O pár týždňov mi zavolala, že sa jej to už konečne podarilo. Iný vankúš, ktorý som vyrobila, sa mi vôbec nepáčil a hovorila som si, že sa nikomu nebude páčiť. Viete, kto si ho vybral? Mladé dievča, ktoré malo pocit, že sa žiadnemu chlapcovi nepáči. O tri mesiace si našla priateľa.

Každý vankúšik pôsobí osobite

Za tú krátku dobu, čo vyrábame vankúšiky, nám boli najčastejšie referované vyliečenie migrény, poruchy spánku, bolesti krčnej chrbtice, bolesti hlavy, zlé sny, časté budenie sa počas noci. Vankúšiky napomáhajú doplniť životnú energiu, vymeniť nechuť za radosť, posilňujú sebavedomie, dodávajú sebadôveru, podporujú trávenie, vitalizujú organizmus, posilňujú imunity, sú podporným prostriedkom pre hyperaktívne deti, alebo naopak, pre detičky, ktoré sú spomalené, ustráchané a potrebujú tročku povzbudiť. Mamičky ich preto s obľubou kupujú pre svoje ratolesti. Deťom sa vankúšiky páčia, lebo sú pestré a navyše s rôznymi detskými motívmi. Taká milá kuriozita, vyrábali sme vankúšik pre majiteľa, ktorý mal šteniatko a to špinilo po celom dome, kradlo jedlo zo stola a neposlúchalo. Nebol určený na nič konkrétne, pán si objednal vankúšik s motívom psa. Na počudovanie, problémy, ktoré so šteniatkom mal, prestali.

Prečo ich plníme pohánkovými a špaldovými šupkami?

Máme radi prírodné materiály. Obyčajné vankúše postrádajú liečivé účinky pohánkových a špaldových šupiek, ktoré sú známe už roky. Šupky z pohánky a špaldy majú skutočne to najlepšie využitie vo vankúšoch, o čom sme sa sami presvedčili.

Liečia: Blahodarne vplývajú na centrálny nervový systém. Upokojujú ľudský organizmus, uvoľňujú svalstvo, odvádzajú napätie aj vnútorný nepokoj. Ich rôzne pomerové zmesi pomáhajú pri rozličných zdravotných ťažkostiach. Tlmia a liečia bolesti hlavy, migrény, problémy s krčnou chrbticou, chrbtom či krížami. Pohánkové šupky odvádzajú napätie z tela. Ich kuriozitou je, že v lete chladia a v zime zase hrejú. Špaldové šupky sú prevzdušnené, dobre držia tvar, hrejú stále a v lete sú príjemne vzdušné.

Prispôsobujú sa anatómii tela: Pohyblivosť šupiek umožňuje, že vankúš nadobúda požadovaný tvar. Prispôsobuje sa telu a prináša svalovú úľavu. Šupky sú jemné a elastické, a preto majú mnohostranné využitie. Okrem klasického využitia, ho môžete použiť ako podpierku hlavy alebo zátylku napríklad pri čítaní, pri masážach, ako podložku pre končatinu, či ku cvičeniu, alebo aj na sedenie. Taktiež ho môžete prikladať na boľavé miesta a nechať pôsobiť liečivú silu.

Starnú pomaly: Šupky vďaka obsahu železa starnú pomaly – ich životnosť môže byť od dvoch až do desiatich rokov. Budúcim majiteľov však odporúčame, aby sledovali svoje pocity. Vankúšiky vnímame ako liečebnú pomôcku. Šupky majú schopnosť pohlcovať negatívne energie. V prostredí, kde je veľa stresu a nepokoja „pracujú“ šupky na plné otáčky. Preto keď človek cíti, že je čas vymeniť náplň, nech počúvne svoju intuíciu.

Sú vzdušné: Šupky vďaka svojmu tvaru a pevnosti umožňujú prúdeniu vzduchu, preto je vankúšik neustále prevzdušnený, čo spríjemňuje odpočinok a umožňuje jeho relaxačné pôsobenie. Namáhanie šupiek neohrozí ich životnosť, naopak prospieva ich funkčnosti. Jedinú údržbu, ktorú si vyžadujú, je občasné vetranie na suchom mieste. Šupky nie je vhodné prať.

Využívajú energiu slnka a mesačného svitu: Pre lepší pocit môžete nechať vankúšik nabíjať na slniečku alebo na parapetnej doske pri mesačnom svite. Stačí pár hodín.

Pekne voňajú a sú v biokvalite: Vankúšiky plníme materiálom v biokvalite a keď k nim privoniate, cítite jemný závan prírodného materiálu. Môžete sa cítiť ako na lúke.

Prečo vankúšiky z našej dielne?

Pretože...

- každý vankúšik je jedinečný a originálny ako človek

- sú plné prírodným materiálom v biokvalite

- prispievajú k vašej pohode a robia radosť

- liečia telo, myseľ aj ducha

- farebné kombinácie pôsobia ako colorterapia

- príjemne doplnia váš domov

- sú pekným a praktickým darčekom pre vašich blízkych

Návrat na obsah