Prejsť na obsah

AKCIE A PROJEKTY

V hoteli Elizabeth sme sa zúčastnili tento rok na sponzorskej akcii Hviezdy deťom 2014 usporiadané pánom Schlesingerom a AS Trenčín. ďakujem za sponzorský dar a sme radi, že naša činnosť nachádza podporu aj u mladých športovcov...

10.13. 7. 2014 sme sa zúčastnili POHODY 2014, na ktorej sme robili zbierku pre naše združenie. Akcia sa vydarila a veľmi týmto ďakujeme organizátorom a sponzorom za vytvorenie podmienok na naše ďalšie fungovanie.

28.5.2014 sme usporiadali v našich priestoroch detský karneval pod hlavičkou KOMPRAX, IUVENTY a EU. Pre decká samozrejme nechýbalo občerstvenie a skvelej zábavy bolo na rozdávanie...

30.4. 2014 sa uskutočnila akcia Interaktivne popoludnie so psíkmi pod hlavičkou KOMPRAX, IUVENTY a EU.

26.4.2014 prebehla v kine METRO akcia "KINO BEZ BARIÉR" určená pre deti so zdravotným postihnutím a ich rodičom. Nakoľko naše združenie podporuje takéto aktivity, nesmeli sme chýbať...

8.3.2014 Sme pripravili spolu s Štúdiom MARY v Trenčianskom MAXE popoludnie pre deti.

V marci sa uskutočnil 1. benefičný koncert K.U.K.o  ktorého výťažok poputuje na podporu cvičenia detí s rôznym postihnutím. Bola to skvelá akcia, o ktorej sa bude ešte dlho rozprávať. Ďakujeme všetkým za návštevu, pomoc a tešíme sa na ďalšie ročníky!!!

Divadielko s psíkmi + voľné hry detí s psíkmi

Celá akcia dopadla naprosto úžasne, ďakujeme včetkým za účasť a tešíme sa na ďalsie stretnutia...

Dni Zdravia 2013

23.10.2013 sme začali s novým projektom CANISTERAPIE - cvičenia detí z detského domova a postihnutých detí so psíkom.

18.7.2013 Sme pripravili spolu s majiteľom Ranču Paťáci akciu pre dedi z detského domova Lastovička. Kúpanie, opekanie, jazda na koníkoch a zoznámenie sa so životom na takomto ranči plnom zvierat bolo určite poučné....

20.6.2013 Navštívil naše zariadenie Cesar MORCEGAO SILVA - elitný trenér BJJ a MMA, majiteľ MORCEGAO SAPO TEAMu a držitel čiermeho pása BJJ. Využil aj služby našich fyzioterapeutov a plný energie sa opäť vrhol na trénovanie v hostitelskom gyme Laugaricio Combat Club v Trenčíne.

23.-26.5. 2013 sme sa ako je každoročným zvykom zúčastnili zbierky na naše fungovanie na CIRKULARTe. Ďakujeme za túto možnosť realizačnému týmu.

27.2.2013 prebehla akcia s deckami z domova Lastovicka. Bolo to super stretnutie - chalani dostali prednasku o MMA od Milana Vanika, dievcata malovali s nasou kamaratkou Gabikou. Nakupili sme ovocie a sladkosti po ktorych sa len zaprasilo. Dakujeme vsetkym za pomoc.

9.12.2012 sa uskutočnil
3. ročník akcie
ZIMNÝ FESTIVAL ZDRAVIA


PROGRAM PODUJATIA
10.00 - RUŠ - Juraj Ševčík
11.00 - Tachyon výrobky - Štefan Sazka
12.00 - Bylinné preparáty - Mudr. Česal
13.00 - IDMT - Ildikó Csolle
15.00 - Snové čistenie - Ildikó Csolle
SPRIEVODNÝ PROGRAM
masáže - ZŤP zdarma
aktivačné cvičenia
canisterapia


ďakujeme za návštevu

----------------------------------------------------------------------------

V dnoch 19-20. 5. 2012 sme sa zúčastnili spolu s bývalými aj súčastnými študentami SZŠ Trenčín a s Klárou Surdusovou na Festivale Cirkulart. Všetkým návštevníkom ďakujeme.


-------------------------------------------------------------

26.mája 2012 sa uskutočnil kurz

prác
a s telovými a ušnými sviečkami - praktický seminár pod vedením lektorky Ingrid Šimkovej z Brna.

Program: možnosti a postupy pri používaní sviečok Tádé® na doma aj v terapeutickej- liečiteľskej praxi. Práca podľa meridiánov a akupresúrnych bodov, ukážky a tréning aplikácie v spojitosti s inými terapeutickými technikami.
Miesto konania
bolo v Trenčíne ( Dom kultúry, Kyjevská ul. 3183) Začiatok kurzu  o 10,00 hod. a trvanie kurzu bude podľa potreby a počtu účastníkov.
--------------------------------------------------------------------

V januári 2012 prebehla v našom centre praktická ukážka bankovania a canisterapie pre žiakov Strednej zdravotníckej školy v Trenčíne.

...........................................................................................................................................
Zimný festival zdravia v dňoch 26.-27.11.2011

Občianske združenie KUKO pre vás pripravilo zaujímavú akciu oslovujúcu všetkých, ktorým nie je ľahostajné ich zdravie. Dňa 26.-27.11.2001 sa uskutoční v kultúrnom dome JUH v Trenčíne Zimný festival zdravia, nabitý od prvej, po poslednú hodinu trvania zaujímavými prednáškami, zameranými na klasické liečebné postupy v oblasti rehabilitácie, fyzického aj duševného zdravia ale aj alternatívne liečby. Niektoré prednášky sú určené pre širokú laickú verejnosť, ale určite sa nájdu aj také, ktoré môžu osloviť aj odborníkov. Prednášajúci patria medzi kapacity v oblasti biochémie a rehabilitácie, nájdete tu terapeutov s dlhoročnými skúsenosťami tak isto, ako vyhlásených alternatívnych liečiteľov s výbornými výsledkami.

Počas prednášok budú prebiehať paralelne aj ukážky cvičení, na ktorých sa môže zúčastniť každý, kto má záujem. Stačí si priniesť prezuvky alebo cvičebný úbor a pridať sa. Po prednáškach máte možnosť skonzultovať svoje problémy, prípadne postrehy s prednášajúcim, čo vám

Na akcii sa zúčastnia aj zaujímaví hostia ako známy herec, zabávač a teraz aj nekompromisný rozhodca MARTIN DEJDAR alebo špičková vizážistka Klára Surdusová majúca za sebou projekty ako Bailando, Superstar, Hod Svišťom prípadne nový slovenský film LÓVE, s ktorými budete môcť stratiť zopár slov pri dobrej káve napríklad o tom, ako sa správne nalíčiť na tohtoročný ples. Prípadne sa môžete nechať odfotiť profesionálnym fotografom Milanom Krupčíkom, oceneným viacerými cenami.

Počas prednášok a cvičení bude otvorený detský kútik s príjemnými tetami a kopou hračiek, takže dilemu kam so svojou ratolesťou máte vyriešenú.

Počas trvania festivalu bude predajná výstava zdravotných a liečiteľských pomôcok, ochutnávka zdravej výživy, program pre deti /výroba darčekov a iné/ a výstava výtvarných diel nadanej vozičkárky Lenky Lacovej.

Počas celého festivalu budú rehabilitačné cvičenia, terapie a konzultácie pre
ZŤP zdarma...

Vstupné 1Euro

AUTOBUSY, ktore vas dovezu ku kulturnemu stredisku JUH:
1,8,21,22
3,15,19
20,25

PROGRAM PODUJATIA

SOBOTA
10.00
Mariana Kleinová: Nové trendy v rehabilitácii rizikových detí / Španielsko
Katy Stárková: Slnečná joga

11.00
Ildikó Csolle: IDMT systém štartér podvedomia
Jiří Alexa: Ashtanga Vinyasa Yoga

12.00
MUDr. Česal Milan: Bylinné preparáty ako výživové doplnky pri liečbe chronických ochorení
Katy Stárková: Techniky shiatsu v sede

13.00
MUDr. Michal Rumíšek: Využitie techník bojových umení v rehabilitácii
Ildikó Csolle: Energetické odblokovanie

14.00
Ivanka Bednaříková: Vplyv emócií na stav svalov a chrbtice.
Katy Stárková: Cvičenie podľa orgánových hodín

15.00
MUDr. Michal Rumíšek: Klasická medicína a alternatívne terapie 2in1
Združenie taoistického Tai Chi - ukážka Tai Chi Chuan vnútorného
umenia Taoistického Tai Chi TM (TM ako horny index)

16.00
Ingrid Šimková: Telové sviečky TÁDÉ- unikátny spôsob terapie I.
Katy Stárková, Mgr.Patricia Hamříková: Techniky shiatsu v rehabilitácii
17.00
Ivanka Bednaříková: Zdravý a škodlivý stres
Mgr. Patricia Hamříková: Harmonizačné techniky

NEDEĽA
10.00
Mariana Kleinová: Pohyb ako liek - spoznaj svoje rezervy
Katy Stárková: Slnečná joga

11.00
Mgr.Patricia Hamříková: Kľúčové miesta pre skvalitnenie pohybovej aktivity seniorov /MUDr.Pedan
Jiří Aleš: Ashtanga Vinyasa Yoga

12.00
MUDr. Milan Česal: Bylinné preparáty ako výživové doplnky pri liečbe chronických ochorení
Canisterapia pre seniorov

13.00
Ingrid Šimková: Telové sviečky TÁDÉ jedinečná terapia II
Gravid joga

14.00
Michaela Chlebanová: Úloha duly od tehotenstva po šestonedelie
Katy Stárková: Cvičenie podľa orgánových hodín

15.00
Jozef Hutyra: Základné princípy homeopatie
Združenie taoistického Tai Chi -ukážka 108 prvkovej zostavy tai chi chuan

16.00
Kolorterapia
Canisterapia ukážky pre všetkých


...............................................

V dnoch 19-20-21. 5. 2011 sme sa zúčastnili spolu so štúdiom ROKENROLA na Festivale Cirkulart. Všetkým návštevníkom ďakujeme.

...............................................

Deň otvorených dverí 11.12.2010

Dňa 11.-12.12.2010 sa uskutočnila v našom rehabilitačno – masérskom zariadení akcia, na propagáciu zdravého životného štýlu. Hlavným zámerom bolo nielen predstaviť širokej verejnosti možnosti, aké toto zariadenie ponúka pre handicapovaných občanov, ale aj prezentácia aktuálnych trendov na zlepšovanie kvality života pre širokú verejnosť. Hlavných lákadiel bolo niekoľko. Ako hlavným lákadlom bola v sobotu počas celého dňa terapeutka Katy Stárková s prezentáciou masáží Shiatsu, ktoré boli predstavované v niekoľkých blokoch. Počas týchto blokov prebiehali paralelné akcie – ukážka novej diagnostiky krvi spojená s laserovou terapiou prístrojom BIOQUANT, demonštrácie masáží záujemcom z radov návštevníkov a predstavovanie učebného oboru masér, ktoré ponúka naša trenčianska zdravotnícka škola. Na druhý deň sa uskutočnili dve prednášky. Tá prvá bola pre tehotné mamičky a pojednávala o profylaxii pred pôrodom a úlohe duly /v podaní paní Mgr. Hertlovej/, druhá prednáška bola zameraná na nadváhu, jej charakteristiky a možnosti liečby / prednášajúca Mudr. Lovišková/. Počas celého nedeľného doobedia si mohli handicapovaní občania vyskúšať a obzrieť naše prístroje, prípadne konzultovať svoje problémy s odborným personálom. Na záver nás potešili svojou návštevou členovia hudobnej skupiny Fragile, aby sa oddali do skúsených rúk našich masérov a spravili niečo pozitívne pre svoje zdravie.

...............................................

Akcia pre seniorov

Dňa 28.11.2010 sa uskutočnila akcia pre seniorov. Niektorí dostali možnosť zúčastniť sa koncertu FRAGILE. Je nám ľúto, ze sa tejto vydarenej akcie mohlo zúčastniť len pár jednotlivcov z domova, nakoľko sú naše možnosti predsa len obmedzené. Ďakujeme za pomoc pri realizácii tohto dúfajme nie posledného projektu.


...............................................

Pletenie adventných vencov 20.11.2010 v spolupráci s KC STRED a materským centrom SRDIEČKO
Ďakujeme za účasť a tešíme sa na ďalšie akcie.


...............................................

SPLANEKOR

Návrat na obsah